A tésztához
25 dkg liszt
2,5 dl víz
1,5 dl olaj
4 normál tojás
1 teáskanálnyi cukor
1 csipet só
A töltelékhez:
10 dkg porcukor
6 dkg liszt
3,5 dl tej
3 tojás
1 csomag vaníliás cukor
Végy elő egy mélyebb lábast, majd a liszt és a tojások kivételével mérj ki és tölts bele mindent, aztán gyújts alájuk és kezdd el kevergetni. Amikor elkezd forrni, adagold hozzá a lisztet is és keverd egészen addig, amíg szépen el nem válik az edény falától. Most szükséged lesz a kedvenc habverőgépedre, ezzel kezdd el folyamatosan keverni a lisztes tésztát és közben üsd bele a tojásokat, akkor jó, ha összeáll szép, homogén masszává. Kerítsd elő a legalkalmasabb tepsidet, tégy az aljára sütőpapírt. A masszát töltsd egy habzsákba és nyomj egységes méretű halmokat a tepsibe. A sütőt melegítsd elő 210 fokra, az aljában helyezz el egy vízzel töltött edényt - vagy permetezd meg a tésztahalmokat vízzel -, majd ha elérte a megfelelő hőfokot, told be a tésztát.Ha szép barnák a tésztahalmok, húzd ki a sütőből a tepsit és tedd félre. Most nekiállhatsz a tölteléknek. A töltelékhez elővett tojásokat válaszd ketté, a sárgájákat keverd simára a cukrokkal, majd add hozzájuk a tejet is. A fehérjéket verd kemény habbá, majd tedd félre. A cukros-tojásos tejet tedd fel főni, folyamatos keverés mellett, majd ha már elválik az edény falától, vedd le a tűzről és pár gyors, de óvatos mozdulattal keverd hozzá a fehérjét. Miután kihűlt a krém, nincs más dolgod, mint a tésztahalmokba tölteni. Ehhez ismét habzsákra lesz szükséged, adagold bele a vaníliás krémet, majd töltsd a gombócok közepébe. Ezzel kész is van az alap, hogy mit teszel rá, azt már rád bízzuk, a legegyszerűbb olvasztott csokival nyakonöntve is remek lesz.
A pudingot elkészítjük,majd hűtjük. A margarint habosra kavarjuk a cukorral, majd hozzáadjuk a pudingot. A kekszet eldolgozzuk a gesztenyével, a margarinnal és a rumaromával, majd...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
A leves tésztából két lapot sütök nagy gáztepsi hátán. Az egyik lapot sütés után kockára vágom. (kb. 5x4) lesz 20 szép nagy kocka. A pudingport a kétféle cukorral sűrűre főzzük, m...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tojáshabba forrón kell beleforgatni a pudingot. 190 fokon sütjük.
Elkészítési idő: 20-25 Nehézség: Könnyű