Hozzávalók:
50 dkg liszt
15 dkg margarin
2,5 dkg élesztő vagy 1 cs szárított élesztő
3 ek tejföl
2 tojás
1 mk só
Elkészítése
A hozzávalókat kézzel összedolgoztam, amíg szép egynemű tésztát kaptam. Ekkor kinyújtottam, majd hajtogattam és hagytam pihenni félórát. Ezt még kétszer megismételtem, majd kinyújtottam a tésztát és kb. 6x6 cm-es négyzetekre vágtam. A tetejére tettem jó sűrű házi baracklekvárt. Két szemközti csúcsát egymásra hajtottam, sütőpapírral bélelt tepsire sorakoztattam, majd megkentem tojásfehérjével (A lekváros papucsokat leveles vajas tésztából is elkészíthetjük. )
A tésztát két részre osztjuk és lisztezett felületen vékonyra kinyújtjuk.
Tetszés szerinti méretű kockákra vágjuk a tésztát és mindegyiknek a közepébe teszünk egy teáskanál lekvárt.
A kocka két szemközti csücskét a lekvárra hajtjuk, kicsit összenyomkodjuk, hogy megtapadjon.
180 fokos sütőben aranybarnára sütjük.
A lisztet a zsírral, sütőporral elmorzsoljuk, majd hozzáadva a tojásokat, vaníliát, kristálycukrot, kis doboz tejfölt összegyúrjuk, és 3 részre osztjuk. Egy nagy tepsi hát...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A puha vajat kikeverem a cukorral és a vaníliaőrleménnyel. Hozzáadom a lisztet, a csipet sót és a szódabikarbónát és összemorzsolom. Végül a hideg vizet adom hozzá és gyors mozdula...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű