50 dkg liszt
- 15 dkg sütő vaj, vagy zsír
- 14 dkg cukor
- 3 tojássárgája
- 3 dl tejföl
- 1 cs sütőpor
Mindent összegyúrok.Akkor jó,ha elválik az edény falától és a kezemtől is.Két részre osztom.A nagyobbik részt kinyújtom és belesimítom a tepsibe. Villával megszúrom több helyen és zsemlemorzsával szórom.A krémet rá egyengetem a tésztára és rárakosgatom a rácsokat.
1 cs vaníliás pudingot megfőzök szokásos módon és mikor már csak langyos,hozzá keverek egy kis vajat,hogy könnyeben simítható legyen190 fokos sütőben sült 25 perc alatt
A tojások sárgáját a cukorral, mézzel habosra keverjük, majd hozzáadjuk a kakaópor-rizsliszt-sütőpor keverékét és óvatosan a tojások kemény habbá vert fehérjét is. 180 fokra előmel...
Elkészítési idő: kb. 1 óra Nehézség: Nehéz
Összekeverünk minden hozzávalót, majd szilikon muffinsütő formába öntjük, és 180 fokon 30 perc alatt kisütjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A lisztet a sütőporral elvegyítjük és a margarinnal, a cukorral, sóval és a tojásokkal összegyúrjuk. Letakarva kb. 30 percre hideg helyen pihentetjük. Az almákat meghámozzuk, neg...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű