A tésztához:
50 dkg liszt (fele rétes-fele sima)
25 dkg vaj
2 tojás sárgája
2 dkg élesztő
2 dl tej
10 dkg cukor
1 teáskanál só
A töltelékhez:
30 dkg darált dió
15 dkg cukor
1,5 dl tej
2 csomag vaníliás cukor
3-4 dkg mazsola
1 kis citrom reszelt héja
2 evőkanál sárgabaracklekvár
1 evőkanál zsemlemorzsa
A kenéshez:
1 tojás
meggyúrom a tésztát,35 grammos gombócokat készítek és hűtőbe teszem kb 20 percre míg a tölteléket készítem.Ebből ha már kicsit kihűlt,25 grammos rudacskákat készítek és a kifliket megformázom.Egész felvert tojással kenem 2x,de első kenés után szárítom hűtőben és csak azután kenem másodjára.Csak a második szárítás után teszem sülni ,kb 180-190 előmelegített sütőbe.Nagyjából 15-20 percre.Függ a sütőtől is ,de akkor ha már szép arany barna színük van ,ki lehet venni
1. A tejet a porcukorral fölforraljuk, a diót beleszórjuk. A tűzről levéve a mazsolát belekeverjük. A reszelt citromhéjjal, a rummal meg a fahéjjal ízesítjük. Ha kihűlt, a habbá ve...
Elkészítési idő: 40 min Nehézség: Közepes
A Cera vajat felolvasztjuk, bele tesszük a cukrot, kakaót és a BB pudingot.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A sütőt 180 fokra melegítjük, a tepsire sütőpapírt vágunk. A liszteket, kakaót, porcukrot, szódabikarbónát és a fűszereket alaposan elkeverjük. A vajat meglágyítjuk, belekeverj...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű