2 tojás
fahéj
1 csésze cukor
porcukor
vanília
1/2 csésze olaj
1 csésze tej/viz
liszt
1 sütőpor
1 kg alma
Az almát meghámozzuk, a nagylyukú reszelőn megreszeljük. A tojásfehérjét felverjük, hozzáadjuk a cukrot, vaníliát, olajat, sütőport, tejet, de lehet tej helyett vízzel is készíteni, a végén annyi lisztet adunk hozzá, hogy vastag tejfölszerű legyen. Egy tepsit kikenünk olajjal, majd lisztezzük, de lehet papírral is, ebbe beleöntjük a masszának a felét. Szépen elkenjük, hogy az egész tepsit fedje. Rászórjuk az almát, kicsit lelapogatjuk, megszórjuk fahéjjal, majd ráöntjük a massza másik felét. Úgy simítjuk, hogy az almát mindenhol befedje. Közepes tűzön sütjük, mikor kihűlt rászitáljuk a porcukrot. Roppant egyszerű süti, percek alatt kész van mixerrel.
A tojásfehérjéket csipet sóval felverjük, a sárgákat a cukorral fehéredésig keverjük, a sütőporral, citromhéjjal elkevert zsemlemorzsát a sárgájához, azt a fehérjéhez keverjük. ele...
Elkészítési idő: 90 perc Nehézség: Könnyű
A tejet felforralom, majd ráöntöm a rizsre és lefedem. A tejszínt felverem, a meggyet leszűröm, a narancsot megpucolom és feldarabolom. A rizshez egy kevés cukrot teszek, elkevere...
Elkészítési idő: 45 perc Nehézség: Könnyű