50 dkg mák
30 dkg nyírfacukor
5 db L-es méretű tojás
10 dkg puha vaj (nem olvasztott
1 csomag sütőpor
kupak rum
1 mokkáskanál őrült fahéj
csipet só
30 dkg ribizli
A ribizlit megmossuk, lecsöpögtetjük és egy villával lehúzzuk a szárakról a bogyókat.
A mákot összekeverjük a sütőporral. A tojások sárgáját habosra keverjük a puha vajjal, a cukor felével és a fahéjjal és a rummal. A tojások fehérjét kemény habbá verjük a cukor másik felével és a csipet sóval.
A mákhoz keverjük először a vajas keveréket, majd pedig a fehérje habot. Kivajazott lisztezett tepsibe öntjük és a tetejére szórjuk a ribizlit.
180 fokra és 40 percre betesszük sülni.
A lisztet egy tálba tesszük, és a margarinnal morzsalékosra dolgozzuk. 2. Beletesszük a sütőport, porcukrot, tojás sárgáját, vaníliás cukrot, 1 citrom reszelt héját. 3. Ezt anny...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
A lisztet a margarinnal összemorzsoljuk, majd a többi hozzávalóval összegyúrjuk. Néhány órát /2-3 óra, esetleg 1 éjszaka/ hűtőszekrényben pihentetjük. Mielőtt dolgozni kezdünk vel...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű