1/2 kg eper,
2 dl víz,
2 dl tejföl,
2 evőkanál étkezési keményítő,
2-3 evőkanál nádcukor
Az epret kicsumáztam, megmostam és daraboltam. Egy kis lábasban megszórtam a cukorral, picit állni hagytam, amíg levet enged, majd felöntöttem a vízzel és felforraltam. Amikor forrt, botmixerrel pürésítettem és a tejfölben elkevert keményítőt a forrásban lévő péphez kevertem. Addig hagytam még forrni, amíg a tejföl víztartalma kiforrt belőle, és kellő sűrűségűnek láttam már. Tálkákba szedtem és mikor kihűlt hűtőben még jól lehűtöttem.
Fogyasztás előtt, száraz serpenyőben megpirított mandula szeleteket szórtam rá és citromfű levéllel díszítettem, amit vígan elrágcsáltunk hozzá :)
Ahogy a csigát szoktuk.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tojásfehérjét sóval felverjük, majd a cukorral keményre, közben a vizet is adagoljuk hozzá, majd a sárgáját, jól kikavarjuk és végül a liszt, sütőpor, szódabikarbóna, kakaó kever...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az eredetit itt találtam, de változtattam rajta némiképp: http://aprosef.hu/sport_szelet_recept Mivel az iskolába kellett, és vannak laktózérzékeny osztálytársak, ilyen változatot...
Elkészítési idő: 30 perc + hűtés Nehézség: Könnyű