15 dkg zabpehely
10 dkg liszt
1 csipet só
1 teáskanál fahéj
1 mokkás kanál szódabikarbóna
1 tojás
12 dkg cukor
15 dkg Ráma
apróra vágott csoki
A száraz anyagokat összekeverjük.
A tojást a cukorral és a Rámával kikeverjük.
Hozzáadjuk a száraz anyagokat, tehetünk bele apróra vágott csokit ízlés szerint.
Diónyi golyókat formálunk, sütőpapírral bélelt tepsibe tesszük. Vízbe mártott pohár aljával egy kicsit lemyomkodjuk.
175 fokos sütőben 10-15 perc alatt világos barnára sütjük.
1 dl tejföl és az olaj kivételével a hozzávalókat kézi habverővel összekeverjük. Zsírozott, lisztezett tepsibe (kb. 24×36 cm) öntjük és a tetejét meglocsoljuk a maradék tejföl és a...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tésztához a száraz anyagokat összevegyítjük. A hideg vajjal és a tojássárgákkal összemorzsoljuk (késes robotgéppel a legkönnyebb), majd a hideg borral gyors mozdulatokkal összegy...
Elkészítési idő: 2,5 óra Nehézség: Nehéz