Tésztához:
35 dkg liszt
2 dkg friss élesztő
2 dl tej
1 teáskanál cukor
2 kávéskanál só
5 dkg margarin
1 db tojássárgája
Tepertőkrémhez:
15 dkg darált tepertő
1 kávéskanál só
0.5 kávéskanál őrölt bors
1 evőkanál margarin
Lekenéshez:
1 db egész tojás felverve
1 evőkanál tej
Az élesztőt felfuttatjuk a langyos tejben a cukorral.
A lisztet egy tálba szitáljuk, majd a sót beleszórjuk, betakarjuk kevés liszttel, hogy ne érintkezzen közvetlenül az élesztővel.
A liszthez adjuk még a felfutott élesztőt, a margarint, a tojás sárgáját.
Alaposan kidagasztjuk.
Konyharuhával letakarva, meleg helyen kb. 1 óra alatt a duplájára kelesztjük.
A ledarált tepertőt meghintjük a sóval, borssal, és a margarinnal krémesre kavarjuk.
A megkelt tésztát lisztezett felületre borítjuk és kb. 5 mm vastag téglalap alakra nyújtjuk.
Egy kanál domború oldalával egyenletesen elkenjük rajta a tepertőkrémet.
A tésztát képzeletben 3 vízszintes csíkra osztjuk.
A felső harmadot a közepére, lefelé hajtjuk, az alsó harmadot felfelé, rá terítjük.
A bal oldali szélét középre, majd a jobb oldali részt rá hajtjuk.
Konyharuhával letakarva 20 percet pihentetjük.
Újra elnyújtjuk 5 mm vastagra és a fenti módon ismét hajtogatjuk.
Megint pihentetjük 20 percet.
Újra elnyújtjuk, de most már csak két vízszintes sávra osztjuk képzeletben és a felső részt hajtjuk a lentire.
Majd az utolsó pihentetés után, ami 20 perc, a tésztát 1,5 cm vékony, hosszú sávra nyújtjuk.
Egy éles, vastagabb pengéjű késsel hosszában kettévágjuk, majd kb. 7 cm hosszú, 1,5 cm széles rudakra szeleteljük.
Sütőpapírral bélelt, nagyméretű (38*30 cm) tepsibe rakjuk, egymástól nem túl távol.
A sütőt előmelegítjük.
A tepsiben addig a rudacskák kelnek 20 percet.
Egy egész, felvert tojással lekenjük a tetejüket.
180 fokon, 25 perc alatt hőlégkeveréssel megsütjük.
A sütőből kivéve azonnal lekenjük tejjel és konyharuhával letakarva hagyjuk 10 percet átgőzölni.
A tojásfehérjéből kemény habot verünk, közben a cukrot is belekavarjuk. Amikor a hab kemény hozzáadjuk a darált diót és vaníliaaromával ízesítjük. Kibélelünk sütőpapírral egy 22 x...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tojásokat a cukorral, sóval habosra verem. Addig verem, amíg az ujjamat beledugva nem cseppen le a kezemről. Ezt követően kanalanként hozzáadom a szódabikarbónával elkevert lisz...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A kimagozott cseresznyét tedd egy szitára, hagyd lecsöpögni. A tojásokat - fehérjét és sárgáját együtt - verd olyan habosra, amilyenre csak tudod. Keverd bele a krémsajtot, majd...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű