25 dkg liszt
20 dkg vaj
2 tojás
6 dkg cukor
1/2 citrom leve
1/2 csom. sütőpor
1 csom. vaníliacukor
tej( ha szükséges az összegyúráshoz, de nekem nem kellett)
A hozzávalókat összegyúrjuk. Én még egy kis lisztet kellett szórjak a tésztára, (mert túl lágy volt, de ez függ a tojások méretétől, meg a liszttől is), tejet egyáltalán nem tettem. A tésztával könnyen lehet dolgozni.
Nagyon vékonyra nyújtottam, formával kiszúrtam, mindenik kör közepébe egy kevés lekvárt tettem, félbehajtottam, a szélét finoman lenyomkodtam.
Az eredeti recept szerint sütés előtt cukorral megszórjuk, de én az első tepsinél ezt elfelejtettem, a többit leszórtam. Nem volt nagy különbség a két tepsi között.
Sütőpapíros tepsibe rakosgattam, előmelegített 180 fokos sütőben 10-15 perc alatt megsütöttem.
Összekeverjük golyókat formázunk epret töltünk a közepébe és lobogó vízbe kifőzzük majd kókuszreszelékbe forgatjuk
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat összegyúrom, elfelezem, a felébe kakaót, a másik felébe a vaníliás cukrot belerakom. Cipóvá formálom, pihentetem, majd egyforma lappá nyújtom, alulra a fehéret, rá...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Közepes
Pre heat the oven to 350F. Grease two 6-inch round cake pans with cooking spray. Cut out parchment paper to the diameter of the pans and place them inside the pans. Spray on top...
Elkészítési idő: 55 perc Nehézség: Közepes