50 dkg rétesliszt
30 dkg kristálycukor
1 cs.sütőpor
2 cs.vaníliás cukor
5 dl tej
4 db tojás
5 dkg vaj
5-6 db alma reszelve
fahéj ízlés szerint
2 kanál kristálycukor
1 csésze mazsola
A réteslisztet összekeverjük a sütőporral a kristálycukorral és elfelezzük
Vastagon kivajazott lisztezett tepsiben szórjuk a lisztes keverék felét erre terítjük a fahéjas,mazsolás cukros almareszeléket majd a lisztes keverék másik felét egyenletesen elosztjuk az almán. a 4 db tojást elkeverjük 5 dl tejet öntünk hozzá ebben rakjuk a 2 csomag vaníliás cukrot . Majd a tésztára öntjük .Kicsit megrázogatjuk a tepsit,hogy egyenletesen jusson mindenhová a masszából! Kis vaj darabkákat dobhatunk rá! Előmelegített sütőben 170 fokon szép pirosra sütjük! Jó étvágyat!
A tepsi 22x32
A kekszeket aprítógépben finom szemcséjűre őröljük. (A töltelékkel együtt.) Hozzákeverjük a mascarponét. Majd a masszából 10 db golyócskát gyúrunk. Amíg vízgőz fölött megolvaszt...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű
A zabpelyhet öntsd fel a (növényi) tejjel vagy vízzel és hagyd 20-30 percet állni, hogy a zabpehely megszívja magát. Ezidő alatt még tehetsz vehetsz egy keveset, ha épp nemrég érté...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Összegyúrjuk, kiszaggatjuk. A tetejére darabolt diót teszünk és megsütjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű