30dk liszt
10dk cukor
15dk rámamargarin vagy vaj
1db tojás
1 csomag sütőpor
1 csipet só
1 evőkanál kanál tejföl
töltelék
2 kg édesebb alma
2 cs vaníliás cukor plusz cukor ízlés szerint
1 cs. őrölt fahéj
Az egészet összegyúrom és kb. fél órát pihentetem
ketté vágom majd lisztezett deszkán kinyújtom
majd sodró fa segítségével az egyik felét a tepsi aljára teszem
megszórom zsemlemorzsával.
kb. 2 kg alma ez (Jonagold) volt lereszelem kinyomkodom
2 cs. vaníliás cukorral ízlés szerint cukorral(ez édeskés alma
ki milyen édesen szereti) és 1 csomag fahéjjal összekeverem.
a tésztára egyengetem majd a tészta másik felével betakarom.
Az aljáig szurkálom villával,hogy a gőz eltávozzon.
kb. 170 fokon szép világosabb barnára sütöm és meghintem porcukorral!
A tepsi kisebb 22X32
Jó étvágyat!
Az összetevőket összedolgozzuk és golyókat formázunk belőle. Tartsuk hűtőben órát, hogy összeérjenek az ízek, majd a kakaós bevonóhoz valókat egy lábasban kezdjük el forralni....
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű
Először a tésztát állítottam össze: a lisztet elkevertem a sütőporral, gyúródeszkára szitáltam, hozzászitáltam a porcukrot is. Beledaraboltam a margarint, összemorzsoltam, hozzáad...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókból kelt tésztát dagasztok, majd duplájára kelesztem. A deszkára borítom, hengerré görgetem, és 10 részre osztom. Egy-egy gombócot formázok, majd egyenként oválisra nyú...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes