20 dkg zabpehely,
10 dkg liszt,
0,5 tk szódabikarbóna,
1 tk fahéj,
1 db tojás,
5 ek méz,
10 dkg margarin,
A hozzávalókat összegyúrni.
Diónyi gombócokat formálni belőle.
Sütőpapírral bélelt tepsibe rakni , nem túl közel egymáshoz.
Gyorsan megsül.
Nem szabad túlsütni mert kemény lesz.
A cukrot a margarinnal habosra kikeverni, beletenni a tojásokat, a vaníliás cukrot, a lisztet;majd kekszkinyomó gépbe betölteni.
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
Beleöntjük egy fóliával bélelt tepsibe, majd a tetejét beszórjuk az alábbi ízesítőkkel: 5-6 szem összedarabolt dió, mogyoró, mandula, ízlés szerint mazsolát, birsalmasajtot, cukroz...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű