50 dkg liszt, 1 Rama, 2 tojás sárgája. 1 egész tojás, 15 dkg porcukor, 1 sütőpor, 1 vaníliás cukor, 1/2 citrom reszelt héja.
Baracklekvár.
A puha margarint a tojással, cukorral, van. cukorral, és a citromhéjjal habosra keverni.
A lisztet elkeverni a sütőporral.
A két anyagot összedolgozni, ha nem elég puha tejfelt teszünk bele.
Két cipót formálunk belőle. Nyújtjuk, majd formával szaggatjuk.
Előmelegített sütőben világosra sütjük. Miután kihűlt lekvárral összeragasztjuk.
Fogyasztás előtt 1-2 nappal készítsük le, hogy visszapuhuljon, jó omlós legyen.
120fokos sütőben kb 20 perc
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A vajat a porcukorral habosra keverjük, hozzáadjuk a tojás fehérjét, (nem kell felverni), és az aromát. Krémesre keverjük, majd hozzáadjuk a lisztet és simára keverjük. Az ostyasü...
Elkészítési idő: 45 perc Nehézség: Könnyű
A gyümölcsöt turmixold le, a zselatint kevés vízben old fel és keverd a gyümölcshöz. A tojásfehérjét kezd el felverni, amikor félkemény, akkor kanalanként add hozzá az édesítőt és...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű