1,5 dl víz
25 dkg cukor
25 dkg margarin
20 dkg kókusz reszelék
40 dkg tejpor
A vízből és a cukorból szirupot főzünk. Kihűtjük, ne forrjon.
25 dkg margarint felolvasztunk benne, ez se forrjon. Kihűtjük, 20 dkg kókusz és 40 dkg tejpor keverékével összedolgozzuk.
1 órára hűtőszekrénybe rakjuk, golyókat formázunk belőle. A közepébe mogyorót, mandulát teszünk. Kókuszreszelékbe forgatjuk.
A tejet, a darabolt vajat, a kristálycukrot, a vaníliát addig melegítjük, amíg a cukor és a vaj felolvad. Langyosra hűtjük, beleütjük a 4 tojássárgáját, belekeverjük az élesztőt....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
30 deka lisztet 3 tojás sárgáját 2 deka —farsangi fánknál leírt módon—kevés tejben kelesztett élesztőt, 2 evőkanál porcukrot, egy csipet sót és annyi langyos tejet veszünk, hogy a...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Pihentetés után sütjük.
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Közepes