Hozzávalók:
4 evőkanál liszt
1 cs. sütőpor
15 dkg darált dió
15 dkg cukor
7 tojásfehérje
Krém:
2 cs. vanília pudingpor
2 evőkanál kakaópor
25 dkg cukor
30 dkg margarin
7 tojássárgája
7 dl tej
Áztatáshoz:
30 dkg keksz
rumaroma
kb. 2 dl tej (amennyit felvesz)
Tetejére tortadara
A piskótához összedolgozzuk a lisztet a sütőporral és a darált dióval. Beleforgatjuk a cukorral kemény habbá vert tojásfehérjét. Majd sütőpapírral bélelt kb.30x38 cm-es tepsiben előmelegített sütőben megsütjük.
A krémhez a tejben simára keverjük a pudingport, a cukrot és a tojássárgáját. Folyamatos keveréssel sűrűre főzzük. Miután kihűlt, kikeverjük a szobahőmérsékletű margarinnal. A krémet kétfelé vesszük, egyik felébe keverjük a kakaóport.
A diós piskótára kenjük a vaníliás krémet. Kirakjuk egy sor rumos tejbe áztatott keksszel. Megkenjük a kakaós krémmel, tetejét megszórjuk tortadarával.
A peremes sütőlap alját zsírpapírral kibéleljük. Hideg eljárással piskótát készítünk. A piskótát 2-2,5 cm vastagon, egyenletesen szétkenjük a sütőbádogban. Középmeleg sütőben sütjü...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
A zabpehelylisztet (ha a zabpelyhet kávédarálóban megdaráltam, máris van zabpehelylisztünk) a szódabikarbónával, sütőporral és a fűszerekkel elkevertem. Az almákat meghámoztam, ki...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Kanállal kikeverjük a hozzávalókat. Szilikon forma aljába szeletelt mandulát szórunk , ennek a tetejére mehet a túró és újra a mandula. 175 fokon 25 perc
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű