Tészta:
40 dkg liszt
25 dkg ráma
2 dl tejföl
csipet só
Töltelék:
bármilyen kemény lekvár, dió, mák, alma,,,
A tésztát összeállítjuk (nem tévedés összesen 3 alapanyag+a csipet só)...és egy éjszakára a hűtőbe tesszük ....másnap elnyújtjuk téglalap alakúra. Teszünk a hosszabbik oldalra egy vékony csík lekvárt, majd tekerünk egyet rajta és ezt a lekváros "rudat" levágjuk és feldaraboljuk kis rudakra....majd újra lekvár+hajtás stb.....sütőpapíros tepsibe rakjuk egymás mellé a kis rudacskákat, de ne érjen össze mert egy kicsit dagad sütéskor, majd előmelegített 180 fokos sütőben rózsaszínűre sütjük és még melegen vaníliás porcukorba forgatjuk. Nagyon finom és egy adag sosem elég ...az állaga és az íze kicsit a hájas sütire emlékeztet, omlós és réteges,,,
A tésztához valókat összegyúrjuk,majd 2 cipóra osztjuk. Kinyújtjuk az egyik lapot és a tepsibe rakjuk. Közben elkészítjük a pudingot és még melegen belekeverjük a tejfölt. Ha langy...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Tésztát sós vízben kifőzzük, leszűrjük. Tojásokat ketté válasszuk, sárgájához megy a cukor,tejföl,reszelt citromhéj,margarin aroma,só,méz, fahéj,mazsola,géppel jól kikeverjük, mehe...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű