70 g tk búzaliszt, 30 g sima búzaliszt, 100 g juhtúró, 100 g vaj, 15 g sikér
A hozzávalókat összegyúrtam, majd vékonyra kinyújtottam, 2 ek olajjal, majd 2 ek tejföllel megkentem. Megszórtam 100 g reszelt trappista sajttal, 1 kis fej felaprított lilahagymával (22 g) és 2 szelet felkockázott sonkával. Feltekertem és háromszögekre vágtam. Tepsin megkentem 1 tojással, megszórtam szezámmaggal. 190 °C-on 15-20 percig sütöttem.
Elég kis mennyiség, 2-3 szoros adagot simán lehet készíteni.
1. A lisztet mély tálba szitáljuk, összekeverjük 1 csapott ek. sóval, és mélyedést készítünk a közepébe. 2,5 dl kefirt/joghurtot meglangyosítunk, belemorzsoljuk az élesztőt, elkeve...
Elkészítési idő: 3 óra Nehézség: Nehéz
15 dkg vaj,1 tk só habosra kevertem majd 3 tojássárgáját egyesével adtam a vajhoz amit tovább kevertem.10-10 dkg kétféle reszelt sajt került bele(össz.20 dkg sajt,) 20 dkg liszt am...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Összegyúrni, 1 éjjelt hűtőbe tenni, másnap szaggatni és sütni. Tetejét sajttal megszórni
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű