300gr teljes kiőrlésű búzaliszt
100gr finomliszt
50gr búzasikér
260ml tej*
100gr lágy vaj
1db tojás (+1db a kenéshez)
20gr friss élesztő
20gr négyszeres erősségű steviás eritrit (vagy más, 70-80gr cukornak megfelelő édesítő)
csipet só
~A folyékony majd a száraz összetevőket is a kenyérsütő üstjébe mérem, az élesztőt is csak belemorzsolom, lágyabb de nem ragacsos tésztát dagasztok, 30 percet hagyom kelni, fedeles tálban.
~Deszkára borítom, 6 egyenlő részre osztom, a gombóckákat 10 percig hagyom pihenni, majd kisodrom a szálakat, hatos fonással megfonom (video link lentebb).
Nem baj ha nem tökéletes a fonás, az enyém sem az.
~A kalácsot felvert tojással megkenem, 35 percig kelesztem, majd 170 fokos sütőben 32-35 perc alatt készre sütöm. Ha nagyon barnulna, alufóliát teszek a tetejére hogy ne égjen meg.
Rácson hagyom kihűlni.
Hatalmas, gáztepsit átíveló kalács lesz, ha kisebbet vagyis normál méretűt szeretnél, vedd ketté a tésztát és két darabot készíts.
folyadék mennyisége mindíg függ a liszt minőségétől, kezdjük kevesebbel, majd ha szükséges pótoljuk hogy lágy de nem ragadós, sima selymes felületű tésztát kapjunk.
Nem muszáj fonni, lehet ezt rendesen is sütni :)
Élesztő fut- Összekeverni, 30 percig keleszteni Puha, lágy Osztani, fonás 180 fok 30 perc 15 percig élesztő futtat só - 10 g liszt - 1200 kg PIHENÉSBEN 30 perc tojás - 1...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A joghurtot az olajjal elkeverjük, majd alacsony lángon langyosra melegítjük. Beledolgozzuk a sóval, cukorral és élesztővel elkevert lisztet. Csomómentes tésztát készítünk, majd...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű