1 dl víz (amennyi ellepi)
0.5 bögre tápiókagyöngy (nem instant tápióka!)
6 dl kókusztej
7 ek xilit vagy más édesítő
1 csipet só
vaníliaaroma
Díszítés
1 ek chia mag kelyhenként
1 ek mandulapehely kelyhenként
friss/aszalt gyümölcs vagy lekvár
1. A tápiókagyöngyöt egy lábasba szórjuk, és ráöntünk annyi vizet, hogy ellepje. Várjuk, amíg megszívja magát a vízzel (pár perc alatt megvan).
2. Adjuk hozzá a tejet, vaníliát, sót és xilitet, majd kezdjük el melegíteni.
3. Ha forrni kezd, vegyük alacsonyabbra a melegítési hőfokot. Folyamatos kevergetés mellett puding állagúra főzzük, addigra a gyöngyök átlátszóvá válnak.
4. Végül kóstoljuk meg, hogy elég édes-e. A receptben kevés xilit szerepel, mert mi inkább a “feltétekkel” édesítjük.
5. Melegen és hidegen is tálalhatjuk, megszórva a díszítéssel.
Azt javaslom, hogy inkább délután fogyasszuk, mert a testünk ilyenkor – illetve edzés után – viseli el legjobban a gyors felszívódású szénhidrátokat.
Tipp: próbálj ki többféle díszítést is, hogy megtaláld a kedvenc kombinációdat. A tápiókapuding jól passzol minden gyümölcshöz, de ízesíthetjük fahéjjal és egyéb magvakkal is. Engedd szabadjára a fantáziád!
A tojásfehérjéket kemény habbá verem. A többi hozzávalót egy tálban összekeverem és óvatosan a fehérjékhez keverem. Gofrisütőben megsütöm.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat összegyúrni, 2 részre osztani. Lap, töltelék, lap.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Négy tojásfehérjét kemény habbá verünk. Lazán belekeverünk egy evőkanál Szafi paleo süteménylisztet. Majd egy jó maroknyi meggyet is keverünk bele. Minimális kókuszzsírral kiken...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű