120 g puha vaj
150 g cukor
2 tojás
200 g liszt
1 teáskanál sütőpor
csipetnyi só
1 teáskanál vaníliaaroma
12 – 13 kajszibarack
porcukor
A vajat a cukorral keverjük habosra, adjuk hozzá a tojásokat, majd a vaníliaaromát és keverjük tovább. Amikor krémes állagú, keverjük hozzá a lisztet, a sót és a sütőport is. Egy tepsit béleljünk ki sütőpapírral és öntsük bele a tésztát. A barackokat mossuk meg és vágjuk ketté, a félbevágott barackokat tegyük a tészta tetejére. Ha a gyümölcs nem elég édes, szórjuk meg kevés cukorral. 180 fokos sütőben nagyjából 40 perc alatt süssük meg, hagyjuk kihűlni és szeletelés előtt szórjuk meg porcukorral.
Egy hosszúkás jénai tál erre a célra pont megfelel. Elkészítés: a feketekávét kikeverjük a likőrrel. A tojásokat felütjük, a sárgáját és a fehérjét különválasztjuk. A tojás sárgáka...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat alaposan elkeverjük majd folytonos kevergetés alatt hozzáadunk egy pici vizet, hogy egy csomómentes masszát kapjunk. Ezt kanalazzuk muffin formákba és mikróban 1- m...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
2
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű