37.5 dkg liszt
2.5 dl tej
2.5 dkg élesztő
5 dkg lágy vaj
10 dkg cukor
csipet só
Liszthez hozzáadjuk az anyagokat, az élesztőt nem kelesztettem, csak belemorzsoltam. Bedagasztjuk a tésztát és meleg helyen duplájára kelesztjük.
Nálam nem kellett az összes tej, csak 2 dl, de így is lágy tésztát kaptam. Egy pici lisztet még hozzátettem.
Töltelék:
7 dkg olvasztott vaj
10 dkg porcukor
2 teáskanál fahéj
Ha a tésztánk megkelt lisztezett felületre borítjuk és kinyújtjuk kb. 30x50-es téglalappá. Megkenjük az olvasztott vajjal és megszórjuk az összekevert cukros fahéjjal. Felvágjuk 6 csíkra, majd még egyszer 6 kockára. Ezután a papírral bélelt formába belehelyezzük. tetejére öntjük - kenjük a megmaradt olvasztott vajat és fahéjas cukrot. ( nem maradt :) ) Ismét duplájára kelesztjük majd 180 fokos előmelegített sütőben megsütjük.
A fahéj kivételével a hozzávalókat megfelezzük. Az egyik részéből ruganyos tésztát állítunk össze, a másik felével ugyanígy járunk el, csak hozzáadjuk a fahéjat is. Mindkét tésztar...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tészta annyira legyen puha, hogy ha a gyúródeszkán a tenyereddel szétnyomod akkor feltekerhető legyen. A víz mennyiségét minden esetben a liszt minősége határozza meg! Az éles...
Elkészítési idő: 1 nap Nehézség: Nehéz