Hozzávalók:
50 dkg liszt
2 dkg élesztő
25 dkg zsír
csipetnyi cukor
csipetnyi só
2 dl tejföl
A zsírt habosra keverjük egy csipetnyi sóval.A lisztbe belemorzsoljuk az élesztőt, majd hozzáadjuk a zsírt, és a tejfölt és összegyúrjuk. A tésztát 90 percig pihentetjük. Kb. 10-12 dkg-os gombócokat formázunk belőle és egyenként vékony köröket nyújtunk belőle, és minden kört 12 cikkre vágunk. A cikkek szélesebbik végére teszünk 1-1 halom tölteléket és feltekerjük, majd kiflit formázunk belőle.
170 fokosra előmelegített sütőben aranysárgára sütjük és még forrón porcukorba forgatjuk.
Anyukám nem cikkekre vágja a tésztát, nagyobb pogácsa szaggatóval szúr ki korongokat és azoknak a szélére teszi a tölteléket és így formázza kiflikké. Így kicsit vastagabb a tésztája, de nekem így az igazi "anyus" a Hókifli.
Szerintem az igazi Hókifli a diótöltelékes, de készülhet mákkal, gesztenyével vagy kemény lekvárral. Én a darált dióhoz néhány kanál kristálycukort teszek és egy cseppnyi tejjel összekeverem.
Öntsd egy keverőtálba a habtejszínt és a mascarpone-t, és a habverővel együtt tedd az egészet a hűtőbe minimum 15 percre! ♥ Piskóta: Kapcsold be a sütőt 180°-ra. Válaszd ketté...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
Kapcsold be a sütőt 180°-ra. Keverd össze a cukrot, vaníliás cukrot és a vajat, majd add hozzá a tojássárgát és az egész tojást. Addig keverd, míg homogén masszát kapsz. Keverd ho...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
http://www.receptlap.hu/recept/kit__kat__torta___9492
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű