60 dkg liszt
5 dkg élesztő
3 tojássárgája
3,5 dl tej
3 ek cukor
csipet só
2 ek olaj
kelt tésztát készítünk !
Kakaós töltelék
25 dkg margarin
cukor ízlés szerint
3 ek sima kakaópor
1 ek liszt
Tapasztalat ha lisztet teszünk a masszába nem folyik ki sülés közben a töltelék, összekeverjük
A tésztát mikor összedolgoztuk jól, akkor 30 percre félre tesszük kelni . Amikor duplájára nőtt elvágjuk 6 egyenlő részre ki nyújtjuk és megkenjük a masszával feltekerjük és meg ismételjük a műveletet .
A kettőt összefonjuk és vajazott tepsibe tesszük és még négy szer ezt megismételjük. Majd pihentetjük a kalácsot 20 percig . Lekenjük tojással és sütjük . Ha kész még melegen lekenjük olvasztott vajjal .
Isteni finom ! Csak nem kettőt fonok össze hanem hármat és így lesz két rúd ….
2 dkg élesztőt 2, 5 dl tejben 4 dkg cukorral felfuttatunk, majd hozzáadunk 2 tojás sárgáját, 15 dkg margarint, egy csipet sót és 40 dkg lisztet. Jól kidolgozzuk, majd 45 percig l...
Elkészítési idő: 65 perc Nehézség: Könnyű
A vajat és a csokit összeolvasztjuk. Egy tálban habosra keverjük a tojásokat a cukrokkal. Ha a csokis massza lehűlt, belekeverjük a tojásos masszát, majd a liszte...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű