Hozzávalók:
40 dkg liszt, kb. 3 dl víz, 2-3 evőkanál zsír vagy olaj, csipetnyi só.
Elkészítés:
Egy magasabb falú edényben a lisztet állandóan kevergetve közepes lángon halványbarnára pirítjuk. Beleöntjük a forró vizet (vigyázat, habzik!), simára dolgozzuk, majd kanalanként rálocsoljuk a forró zsírt, és addig keverjük, míg az étel morzsalékossá nem válik. Úgy jó, ha kicsit meg is pirul.
Fogyasztható sósan, szalonnazsírral, szalonnapörccel, sós túróval, aludttejjel, de édes túróval, lekvárral is. Manapság, ha édesen készítjük, a sütés utolsó percében adhatunk hozzá 1-2 evőkanál cukrot vagy tálalásnál megszórhatjuk porcukorral.
egy nagy edény, én cserépbe szoktam, de bográcsban is csináltam már...fedővel legyen vagy alufólia borítással. - a hordóskáposztát nagyon kimosom, többször is vízzel felengedem és...
Elkészítési idő: kb 2 ór Nehézség: Könnyű
Elöször a gombócot készitjük el. A rizst kb 1 dl vizzel félig megfözzük. A vöröshagymát és a fokhagymát apróra fölvágjuk és a kihült rizst az többi hozzávalóval jól összedolgozzu...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat összekeverjük, majd kevés olajon serpenyőben megsütjük. Sütés közben néhány percenként megkavarjuk, fakanállal kisebb darabokra szaggatjuk. Eperdzsemmel tálaltam.
Elkészítési idő: 15 perc Nehézség: Könnyű