20 dkg liszt
15 dkg szobahőmérsékletű vaj
2 g víz
1/2 evőkanál ecet, kevesebb
1 csipet só
50 g szilárdabb szilvalekvár
porcukor a hempergetéshez
A vajat a liszttel összemorzsoljuk, majd hozzáadjuk a sót, az ecetet, a vizet és egyneműre összegyúrjuk. Lisztezett felületen vékonyan kör alakúra kinyújtjuk, majd egy kés segítségével ugyanakkora háromszögekre osszuk fel a kört. A háromszög csúcsával szemközti részre teszünk kb 1 tk szilalekvárt és feltekerjük, majd a két végét kicsit behajlítjuk és így kifli formájúra formázzuk őket. Sütőpapírral kibélelt tepsire sorakoztassuk, majd 180 fokon légkeveréses funkción süssük 20-25 percig, majd még melegen hempergessük porcukorba.
A krémhez megfőzöm a tejben a búzadarát (sűrűre), és néha-néha megkevergetve kihűtöm teljesen. A puha vajat a porcukorral kikeverem, majd hozzáadom a kihűlt tejbegrízt és botmixer...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Megsütöm a tortalapokat, mikor kihűltek ketté vágom, így 3 rész lesz töltve. A pudingokat meg főztem a tejes-szörpös keverékbe majd kihűtöttem, kevergettem. Hulalát kemény habbá v...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1 cs. babapiskótát rummal megkenjük, ecset segítségével. Fele krém – babapiskóta – krém. Tetejére tejszínhab.
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Közepes