Andi néni túrós buktája
7o dkg lisztet beleteszek egy nagy talba....raszórok 1 evőkanal sot...2dl étolajat..közepebe öntök 5dl meleg tejet...belemorzsolok 5dkg elesztőt..4 evokanal cukrot...majd az egeszre rareszelek 1 egesz citrom reszelt héját.
Megkelesztem az elesztot...majd bedagasztom. Nokedli allagu a teszta...ne ilyedjetek meg...csak gyurjatok....szepen elvalik a tal falatol...sajnos egybe nem engedi a telo feltenni a fotokat..de kulon felteszem.
1 orat meleg helyen kelesztettem...4x megkel.
Kisodrom....de ha jo a tesztatok...kezzel is kilehet nyujtani.
Töltelék....nekem 1.5kg turom volt...attortem...1o dkg mazsola...1 citrom reszelt héja...izles szerint cukor...kezzel osszedolgoztam. 1 kg turo eleg ehhez az adag tesztahoz.
Felkockaztam tesztat...megtoltottem..lekentem tojassal...sutottem. mikor megsult..még forron megkentem cukorsziruppal..majd megszortam porcukorral.
A cukorszirup....2 evokanal cukor es annyi meleg viz poharba hogy ellepje.
Minden hozzávalót a dagasztógépembe tettem és körülbelül 10 percig dagasztottam. Akkor jó a tészta ha nem ragad a kézhez és az edény falához sem. Tálba tettem és lefedtem 2 órán át...
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Nehéz
Egy nagy tálban keverjük össze a lisztet, cukrot és élesztőt. Ezután adjunk hozzá a sót és a tejet. Keverjük össze, majd gyúrjuk át durván tésztát. Adjuk a lágy vajat a tésztához,...
Elkészítési idő: 4 óra Nehézség: Nehéz