tészta:
50 dkg liszt
25 dkg vaj
6 dkg porcukor
1,5 dkg élesztő
1 dl tej
2 db tojássárgája
reszelt citromhéj
fél csomag vaníliás cukor
töltelék:
birsalmalekvár
20 dkg darált dió
15 dkg porcukor
csokoládé
kevés olaj
rum
A töltelékhez a darált diót és a porcukrot összekeverjük. Adható hozzá mazsola is.
Az élesztőt a hideg tejben elkeverjük. A lisztben elmorzsoljuk a vajat, hozzáadjuk a porcukrot, az ízesítő anyagokat, tojássárgákat valamint a élesztős-tejes keveréket. Gyors mozdulatokkal összegyúrjuk, fóliával csomagolva hűtőben pihentetjük 1 órán át.
Három részre osztjuk, kinyújtjuk a lapokat, tepsibe tesszük az egyiket. Lekenjük a felforrósított lekvár felével, ráhalmozzuk a diótöltelék felét, kevés rummal meglocsoljuk, majd jöhet még egy tésztalap. A töltést megismételjük, majd betakarjuk a süteményt a harmadik lappal.
Villával megszurkáljuk, sütjük 190 fokon. Teljesen kihűtjük, majd átfordítjuk, és vízgőz felett, kevés olajjal elkevert olvasztott csokoládéval bevonjuk.
1.) Azalapanyagoktat összegyúrjuk, ha szükséges cseppnyi hideg tejet adhatunk hozzá. 2.) Rudacskákat formálunk és csokimázban megforgatjuk.
Elkészítési idő: Fél óra Nehézség: Nehéz
A tojásokat feltörjük és egy tálba tesszük, a cukorral együtt habosra keverjük, majd a citrom héján és a körtén kívül az összes hozzávalót beletesszük és robotgéppel összekeverjük....
Elkészítési idő: 40 perc Nehézség: Könnyű
Mindent egy tálba teszünk, az élesztőt pici langyos, cukros tejben felfuttatjuk és könnyen nyújtható tésztát készítünk. A tésztát 4 részre osztjuk. Első lap tepsibe, megkenjük lek...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű