1 liter liszt ( 5 bögre 2 dcl-es), 1/2 liter tej, 2 teáskanál só, negyed ráma, vagy zsír, vagy vaj, 1 csomag élesztő, 1 evőkanál cukor, kevés olaj
Az élesztőt langyos kb. 1 dcl. cukros tejben felfuttatom.
A lisztbe beleteszem a sót, elmorzsolom a zsiradékot, beleteszem a felfuttatott élesztőt és még annyi tejet, amivel jó kelt tésztát dagasztok.
A végén kevés olajat adunk a tésztához, akkor jó a dagasztás, ha a tészta leválik a kézről, tálról. Liszttel leszórom,és meleg helyre téve kelesztem.
Ha megkelt kiszaggatom, tepsibe teszem, a tetejét megkenem olajjal, vagy zsírral, és újból kelesztem amíg olyan magas nem lesz, mint a tepsi. Ezután jó ropogósra sütöm.
Előző éjszaka már be lehet gyúrni és a hűtőbe tenni, ekkor nem kell, hogy langyosak legyenek a hozzávalók, csak ha aznap akarjuk sütni. A lisztet átszitáljuk, bele egy nagy tálba....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Fentieket összegyúrni, majd hűtőbe téve 1-2 órát pihentetni. 3x kinyújtani és 25dkg hideg vajat (3 részre elosztva) ráreszelni, hajtogatni. Minden hajtogatás után, -hűtőben, fé...
Elkészítési idő: 3-4 óra Nehézség: Közepes
A tésztát jól összedolgozzuk,becsomagoljuk fóliával,majd hűtőbe tesszük 3-4 órát Másfél cm kinyujtjuk..180 fok sütjük! Tetejét tojás fehérjével, sajttal, szezám maggal ..
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű