Tésztához:
40 dkg finomliszt, 25 dkg margarin,15 dkg margarin,1 csomag .vaníliás cukor, 1/2 sütőpor,1 tojás sárgája,1/2 pohár tejföl, 3 evőkanál kakaópor
Töltelékhez
75 dkg túró,25 dkg porcukor, 2 csomag vaníliás cukor,2 tojás,1 citrom reszelt héja és a leve
A tészta hozzávalóit összegyúrom, majd kétfelé osztom. Az egyik feléből 3 gombócot csinálok, és a fagyasztóba teszem. A tészta másik felét kinyújtom és zsírozott, lisztezett tepsibe rakom és a tetejére babapiskótát reszelek.
Összekeverem a töltelék hozzávalóit, és az így kapott masszát, rákenem a tésztára. Majd a fagyasztóból kivett tésztát nagy lyukú reszelővel a túróra reszelem.
Közepes fokozaton ( 180 fok ) 35 - 40 percig sütöm.
A tepsi oldala magas legyen.
Babapiskóta helyett használhatunk háztartási kekszet, vagy zsemlemorzsát is.
Kakaós lapok: A kakaós tészta hozzávalóit dolgozd jól össze, majd felezd el, és két kb. 24 * 36 cm-es (amekkora a tepsid) lapot nyújts ki belőle. Ne ijedj meg, nagyon vékony lesz...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A kakaót, mézet, tojást porcukrot és margarint a szódabikarbónával gőz fölött habosra keverem, majd hozzáadom a lisztet. 5 golyót formálok belőle, kinyújtom, megsütöm. A pudingot m...
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Könnyű