9 db tojás
9 evőkanál porcukor
1 cs sütőpor
9 evőkanál liszt
Krémhez:
7 dl Hulala cukrászhab (habtejszín)
90 dkg túró
4 cs vaníliás cukor
20 dkg cukor
1 citrom reszelt héja
kis üveg sárgabaracklekvár
1 dl tejföl, ha száraz a krém
csokireszelék a tetejére.
A tészta hozzávalóiból a szokásos módon piskótatésztát készítünk, egy vajazott-lisztezett gáztepsibe simítjuk és 180 fokon tűpróbáig sütjük. Ha megsült akkor kihűtjük.
A túróhoz hozzáadjuk a cukrot, citrom héját és alaposan összekeverjük. A tejszínt kemény habbá verjük, majd a túróhoz adjuk óvatosan. Ha így száraz lenne a töltelék akkor adjunk hozzá kevés tejfölt.
A kihűlt piskótát kenjük meg lekvárral, majd simítsuk rá a túrós tölteléket és szórjuk meg reszelt csokival. Tetszés szerint szeleteljük és tálaljuk.
Jó étvágyat kívánok.
Nagyon egyszerű, mert mindent csak össze kell keverni és mehet is a kikent formába. 200 fokon 30-40 perc, félidőben 181 fokra csökkenteni a hőt.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tészta annyira legyen puha, hogy ha a gyúródeszkán a tenyereddel szétnyomod akkor feltekerhető legyen. A víz mennyiségét minden esetben a liszt minősége határozza meg! Az élesz...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Krém: 10 dkg cukor, 4 vanília puding felfőzzük, 9 tojás fehérjét, 20 dkg cukorral felverjük, még melegen hozzákeverjük a pudingot. Porcukorral megszórjuk.
Elkészítési idő: 1,5 óra Nehézség: Könnyű