Tészta:
6 tojásfehérje
6 evőkanál cukor
6 evőkanál darált dió
vaníliaaroma
A krémhez:
6 tojássárgája
10 evőkanál cukor
375 g vaj
2 teáskanál instant kávépor
2 teáskanál cukrozatlan kakaópor
A tetejére:
4 evőkanál cukor
6 dkg dió
A tojásfehérjéből kemény habot verünk, közben a cukrot is belekavarjuk. Amikor a hab kemény hozzáadjuk a darált diót és vaníliaaromával ízesítjük. Kibélelünk sütőpapírral egy 22 x 32 cm-es tepsit és a massza felét belesimítjuk, 180 fokos sütőben nagyjából 10 perc alatt megsütjük. A tészta másik felével is így járunk el. Megcsináljuk a krémet. A tojássárgáját a cukorral kikavarjuk és lassú tűzön főzni kezdjük, mikor krémessé válik, levesszük a tűzről. A vajat a kávéporral és a kakaóval kikavarjuk, amikor a tojáskrém kihűlt, kanalanként hozzáadjuk. A kihűlt lapokat hosszában kettévágjuk és megkenjük a krémmel, a tetejét is bevonjuk vele. A cukrot karamelizálni kezdjük, hozzáadjuk a vágott diót, majd nedves fóliára öntjük és mikor kihűlt, apró darabokra vágjuk, a sütemény tetejére szórjuk.
Jénai kirakni tejbe mártott piskótával ,rá tejszín,meggy,piskóta,tejszín, csoki reszelék,piskóta,tejszín. Tetejére dió,csokireszelék. Meggyszemek.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A lisztet, a porcukrot, a sütőport és a citrom héját összekeverjük, majd a keverék felét margarinnal kikent tepsibe szórjuk. A meghámozott, 1cm-es gerezdekre vágott barackot ráf...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű