(25-30 db)
2 tojásfehérje
csipetnyi só
9 dkg porcukor
1 evőkanál vaníliás cukor
1 evőkanál kukoricaliszt
1 teáskanál almaecet/fehérborecet
fél teáskanál őrölt fahéj
A tojásfehérjéket a sóval elkezdjük habbá verni, majd fokozatosan hozzáadjuk a cukrokat is és fényes habbá verjük.
Óvatosan hozzáadjuk az almaecetet, a fahéjat és a kukoricalisztet és összeforgatjuk.
Nyomózsákkal – vagy egy nylonzsákkal, aminek a sarkán pici lyukat vágunk – 3-4 cm átmérőjű hegyes kupacokat nyomunk a sütőpapíros tepsire majd 150 ºC fokon kb. 30 percig sütjük.
A tepsin hagyjuk teljesen kihűlni a habcsókokat.
Az almát lereszelem, összeekeverem a többi hozzávalóval és megsütöm.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Összekeverjük a szódát és az ecetet. Erre egy magasabb edényt használjunk,mert hab képződik a tetején. Egy edényben kikeverjük a vajat, mézet és a cukrot, majd hozzáadjuk az ecetes...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
... csokis piskóta és vajas krém EZ A MENNYISÉG EGY 10-12 SZEMÉLYES SIMA PISKÓTATEKERCSNEK VALÓ ! A piskótához a tojásokat kettéválasztjuk, a sárgákat a cukorral fehéredésig...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű