250 g túró
2 tojás sárgája
270-280 g old smillers gm liszt
0,5 dl tej
5 evk olaj
100 g porcukor
2 kk sütőpor
pici só
Töltelék: 3 evk porcukor, 40 g vaj olvasztva, 2 csapott evk kakaó, pici vanília.
A tészta hozzávalóiból tésztát gyúrunk, ami nagyon hamar összeáll. Jó állagú, jól nyújtható tésztát kell kapni. Ha valakinek szükséges még hozzá liszt, kis adagokban tehet még bele. Téglalap formára nyújtjuk, megkenjük a vajjal, megszórjuk a cukros kakaóval, feltekerjük és 2 cm-es darabokra vágjuk. Nekem egy nagy tepsinyi lett, szépen megnőttek és finom puhák lettek. 180 fokon sütöttem kb. 20 percig, míg a külsejük kicsit megpirul. A sütőből való kivét előtt meg lehet öntözni vaníliás tejjel, de nem muszáj, anélkül is puha lesz.
1. A kakaós piskótát törd össze. Ez egyébként szuper felhasználása, ha van otthon olyan piskótád, ami már picit szárazabb, 2-3 napos és nem fogy. 2. A piskótamorzsát keverd össze...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Összegyúrjátok, kinyújtjátok, kiszurkáljátok, és mehet is az előmelegített sütőbe. ;) Nekem tényleg mindig nagyon puha a töltés után, általában házi lekvárt teszek bele.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tészta hozzávalóit összegyúrjuk. 3 részre osztjuk, sütőpapíron vékonyra kinyújtjuk és tepsi hátán 180 °C-os sütőben 8 percig sütjük. Ne barnítsuk meg! A krémhez a lisztet és a c...
Elkészítési idő: 1,5 óra Nehézség: Könnyű