30 dkg finom liszt
6 dkg porcukor
20 dkg puha vaj
1 tojássárgája
fél citrom reszelt héja és leve (bio vagy kezeletlen citrom)
lekvár
+ a tetejére porcukor
1. A lisztet összekeverjük a porcukorral, a citrom reszelt héjával és kifacsart levével, majd hozzáadjuk a vajat, tojást és összegyúrjuk a tésztát.
2. Enyhén lisztezett felületen kinyújtjuk kb. 4 mm vastagra, majd kiszaggatjuk a kiszúróformával (minden másodikat lyukasra/lyukassal szaggatjuk). A lemaradó tésztát ismét összegyúrjuk, kinyújtjuk, szaggatjuk.
3. Sütőpapíros tepsire rakjuk, majd előmelegített légkeveréses 180 fokos sütőben 8 percig sütjük. (A sütési idő csak tájékoztató jellegű, de világos maradjon a tészta! Nem baj, ha még puha, amikor kivesszük a sütőből, mire kihűl, megszilárdul és omlós lesz.)
4. Mindegyik közepére teszünk ízlés szerint lekvárt, a lyukas süteményeket pedig meghintjük porcukorral, majd összeragasztjuk.
Azonnal fogyasztható, nagyon finom omlós.
A hozzávalókat összegyúrjuk, golyókat formázunk belőle, majd édesítős darált dióba forgatjuk. Vagy Kókuszba!!
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Mindegyik tölteléket nyomkodjuk bele a tésztába. Elkészítés: A krémsajtot a vajjal, cukorral habosra keverjük. Jobb ha géppel mert akkor nem olvad annyira a massza. Ezt a vaj...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Krém: 1 margarin, 20 dkg porcukor, 1 vanília, 2 cs. tejszín ízű pudingpor, 7 dl tejbe, felfőzni, majd ha kihűlt krémmel összekeverni. Tölteni tetejére csoki máz.
Elkészítési idő: 1,5 óra Nehézség: Könnyű