30 dkg liszt
1 csapott teáskanál szódabikarbóna
12,5 dkg méz
1 púpos evőkanál zsír (ez 2,5 dkg vagy 4 dkg vaj)
2 kisebb tojás sárgája
8 dkg porcukor
1,5 teáskanál mézeskalács fűszerkeverék
2 púpos evőkanál tejföl
20 dkg étcsokoládé
2 evőkanál olaj
A mézet összeolvasztjuk a zsírral (vagy vajjal) és hagyjuk kicsit hűlni. Ezután hozzáadjuk a porcukrot és a tojások sárgáját, majd kevergetve a fűszerkeveréket és a tejfölt. Végül beleforgatjuk a szódabikarbónával elkevert lisztet, és kanállal jól elkeverjük. (A tészta lágy, ettől nem kell megijedni!) Egy tálba rakjuk és lefedve a hűtőben pihentetjük egy éjszakát.
Másnap enyhén vizes kézzel diónyi golyókat (16 g) sodrunk belőle, amit sütőpapírral bélelt tepsibe teszünk, egymás között helyet hagyva, mert megnőnek és kicsit elterülnek.
180 fokra előmelegített sütőben (hőlégkeveréssel) kb. 8-10 perc alatt megsütjük.
Melegen még lágy, ezért a tepsiben hagyjuk teljesen kihűlni.
Vízgőz felett megolvasztjuk a csokoládét az olajjal és megforgatjuk benne a puszedlikat.
Megszórjuk egy kevés cukorkával és sütőpapíron hagyjuk, míg a csokoládé megszilárdul.
A lisztet összekeverjük a sütőporral, 1 csipet sóval, a darált mandulával, mogyoróval és az őrölt fűszerekkel, aztán belereszeljük a gyömbért, valamint a citrom és a narancs héját....
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
A lisztet tálba szitáljuk, majd a közepébe mélyedést készítünk: belemorzsoljuk az élesztőt és hozzáadjuk a langyos tejet. 20 percig pihentetjük, majd hozzáadjuk a kockázott vajat,...
Elkészítési idő: 80 perc Nehézség: Könnyű