1 kg burgonya
pici só
30-40 dkg liszt
1 tojás (ókrumplihoz nem kell)
1 ek. búzadara
2 ek. olaj
sárgabarack
kockacukor
fahéj
vaj
zsemlemorzsa
A krumplit megfőzöm héjában, majd még melegen áttöröm, hagyom kihűlni. Ezután adom hozzá a tojást, pici sót, olajat és annyi lisztet, amennyit felvesz. Összeállítom a tésztát, majd egy hosszú hengert formázok belőle (egy kenyeres társtól lestem). Levágok egy szeletet, közepébe teszek egy szem sárgabarackot, aminek kiszedtem a magját. A mag helyére egy kockacukor és pici fahéj kerül. Gombócot formázok belőle és forrásban lévő vízben kifőzöm. Amint feljött a víz tetejére vajban pirított morzsára szedem. Fahéjas porcukorral tálalom.
A leszitált liszthez hozzáadjuk a sót, sütőport, kicsit elkeverjük, majd mehet bele az olaj és a kéz meleg víz. Kidolgozzuk a tésztát, majd letakarva negyed órát pihentetjük....
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
Vágjuk kisebb kockákra a hagymát, répát és zeller szárat. Vágjuk finomra a fokhagymát. Forrósítsunk föl egy ek margarint egy serpenyőben. Adjuk hozzá a hagymát, fokhagymát, répát é...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
tojás-cukor-só->mixerrel összekeverem-citrom-tejfől-túró-liszt-szódab.->Muffin formába-sütöm :)
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű