5 tojás
25 dkg cukor
10 dkg vaj
1 citrom
12 dkg liszt
fél csomag sütőpor
durvára vágott dió a tetejére
Elkészítés:
A puha vajat kikeverjük a cukorral, citromlével és a tojássárgával. A tojásfehérjét kemény habbá verjük. A tojássárgás masszához adjuk a sütőporos lisztet, majd a tojásfehérjét. Lazán összedolgozzuk. Kisebb tepsit /24x32 cm/ kibélelünk sütőpapírral, beleöntjük a tésztát, megszórjuk durvára vágott dióval és 180 fokon készre sütjük. Ha kihűlt, pogácsaszaggatóval holdacskákat formázunk, megszórjuk porcukorral és tálalhatjuk is.
Az összes hozzávalót késes robotgépbe mértem és 1-2 perc alatt összeállítottam a tésztát. Fóliába csomagoltam és legalább egy órára hűtőbe tettem, de akár 2-3 napig is pihenhet ot...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tojásokat ketté választjuk, a sárgáját a "cukorral" habosra verjük, majd robotgéppel hozzákeverjük a vizet, a lisztet, a kakaóport és a sütőport is. A fehérjét kemény habbá verjü...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A felsorolt hozzávalókat összekeverjük. Egy tepsit kivajazunk-lisztezünk, beleöntjük a tésztát. Előmelegített sütőben tűpróbáig sütjük. Porcukorral tálaljuk.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű