50dkg liszt, 3tojás ,5dkg élesztő,5 dkg porcukor 2-3dl tejjel tésztát készítünk.Kelesztjük kinyujtjuk és megkenjük 20-25dkg vaj v ráma és 20 dkg kristálycukor !!!keverékével.feltekerjük szeleteljük sütés befejezése előtt 5 perccel vaniliás tejjel meglocsoljuk
Addig keltek ameddig tele lett a tepsi vele
Kristálycukor nem elírás!
A vajat alaposan kikeverjük, majd hozzáadjuk a cukrokat és 2-3 percig keverjük kézi mixerrel. Hozzáadjuk a mogyoróvajat, és simára keverjük, majd mehet bele a tojás és a vanília, v...
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Könnyű
Összeállítani a tésztát, 2 órán át pihentetni 2 cipót csinálni Fél cm-re nyújtani Egész tojással megkenni sütni 180 foon
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat jól összegyúrjuk, majd nagyobb pogácsa szaggatóval kiszúrjuk. A közepét ujjal picit benyomjuk vagy a legkisebb pogácsa szaggatóval kiszúrjuk, fejjel lefelé forró ol...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű