Koncz Andrea
20 órája
Meggyes pudingos pite
Tészta:
45 dkg liszt,
fél cs. sütőpor,
fél mk. só,
12 dkg cukor,
1 cs. vaníliás cukor,
25 dkg rama,(Én zsírral készítem...abból elég 20dkg)
2 tojás,
1 ek. tejföl,
reszelt citromhéj
Töltelék:
7-8 dl meggylé,
5 ek. cukor,
2 cs. vanília puding,
fahéj (elhagyható),
70-80dkg magozott meggy(1kg is elbír....Én már ennyivel készítem ;) )
A töltelékkel kezdünk. A meggyléből, cukorból, fahéjból, pudingból sűrű krémet főzünk, hagyjuk kihűlni.
A tészta hozzávalóit összedolgozzuk, 2 részre osztjuk. Az egyik tésztát kinyújtjuk, rákenjük a pudingot, amibe előzőleg belekeverjük a magozott meggyet. Rátesszük a másik lapot villával megszurkáljuk.....és lassú tűzön(180fokon kb.30-40 perc alatt....sütőfüggő....) szép pirosra sütjük. Teljesen kihűtjük,mert csak úgy lehet szépen szeletelni! :) Porcukorral meghintve tálaljuk.
25x35 tepsibe sütöttem
A túrókrém alapanyagait egy tálba tesszük és robotgéppel összedolgozzuk, hozzákeverjük a mákot. Aki nem szereti, kihagyhatja belőle.A főtt sütőtöknek kikaparjuk a belsejét, majd...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
sokféle
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
4 tojásból, 4 evőkanál cukorból, 4 evőkanál lisztből, 1 evőkanál kakaóból piskótát sütöttem. Kis kockákra vágtam és leöntöttem a sziruppal: Az egészet félretettem, hagytam össze...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű