Túróval és vaníliapudinggal töltött zsemlye.........Egyszerű..a zsemlyék tetejét levágjuk ,kibelezzük és langyos vaníliás tejbe hirtelen megforgatjuk. A fél kg túrót 1 db tojással és a főzött vaníliapudinggal, ízlés szerint cukorral ./ha szeretjük mazsolát is / tehetünk bele ...Ezzel a töltelékkel megtöltjük az áztatott zsemléket a zsemlék tetejét visszahelyezzük.kissé megkenhetjük vajjal..majd kivajazott jénaiba vagy tepsibe előmelegített sütőbe 180 C fokon kb . fél óra alatt készre sütjük. Tálalásnál porcukorral meghintjük és bármilyen lekvárral nagyon finom..
kb 6 db
A cukrot felolvasztjuk, hozzákeverjük a margarint, sűrített tejet. Lassú tűznél csomómentesre felfőzzük, majd belekeverjük a diót. Megtöltjük, az ostyákat pár órára lenyomatjuk....
Elkészítési idő: 1,5 óra Nehézség: Nehéz
A krémhez a lisztet simára keverem a tejjel, hozzáadom a kókuszreszelék felét és folyamatos keverés mellett sűrűre főzöm. Ha kihűlt ízesítem a cukorral és elkeverem a vajjal meg a...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű