A tésztához
25 dkg finomliszt
2 dkg élesztő
1 kk sütőpor
0.75 dl natúr joghurt
0.75 dl napraforgó olaj
0.75 dl langyos tej
1 db kisebb tojás
2 csapott ek cukor
1 tk só
1 db tojássárgája (a kenéshez)
A díszítéshez
1 teáskanál pirított szezámmag (vagy lenmag, darálatlan mák,
A langyos tejben elkeverünk egy teáskanál cukrot, majd belemorzsoljuk az élesztőt.
A lisztet egy tálba szitáljuk, hozzáadjuk a maradék cukrot, a sót, a sütőport, és összekeverjük.
Ezután az élesztős tejet összekeverjük a joghurttal, az olajjal, majd a liszthez adjuk a felvert tojással együtt, és bedagsztjuk a tésztát. Ha ragadna, adjunk hozzá lisztet.
Ezt követően bő egy óra alatt duplájára kelesztjük a tésztát, majd lisztezett felületen átgyúrjuk.
Hat egyenlő részre osztjuk, ujjnyi vastagra kisodorjuk, félbe hajtjuk a tésztacsíkot, és a két végét ellentétes irányba megcsavarjuk, majd csiga alakban feltekerjük.
Sütőpapírral bélelt tepsire tesszük a csavarásokat, és egy fél órát letakarva kelesztjük, majd a felvert tojással vagy tojássárgájával megkenjük, megszórjuk tetszés szerinti maggal, és sütőben ( nem szükséges előmelegíteni) szép pirosra sütjük.
A végeredmény egy édeskés, puha, foszlós finomság lesz.
Összegyúrjuk a tészta hozzávalóit. Nyújtjuk, szaggatjuk, 200 fokon megsütjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
◾️Az almákat meghámozzuk, és egy nagy lyukú reszelőn lereszeljük. ◾️A diót egy aprítóban, vagy ennek hiányában egy sodrófával durvára zúzzuk. ◾️A liszteket átszitáljuk, és hozzáa...
Elkészítési idő: 20 perc Nehézség: Könnyű
A tészta hozzávalóit összekeverjük, és sütjük. Mikor kihűlt kettőbe vágjuk. Az egyik felét elmorzsoljuk. A krémhez a baracklekvárt és a cukrot megfőzzük 2,5dl vízben, mikor kihűlt...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes