350 g liszt,
250 g vaj,
2 tojássárgája,
4 evőkanál víz,
reszelt alma,
ízlés szerint cukor,
1 kávéskanál fahéj.
350 g lisztet összedolgozunk 250 g vajjal (cukrot nem teszünk bele), 2 tojássárgájával és 4 evőkanál vízzel. Éjszakán át pihentessük.
Másnap a tésztából két lapot nyújtunk.
Az egyiket a tepsibe helyezve bőven meghintjük reszelt almával, ízlés szerint cukorral és 1 kávéskanálnyi törött fahéjjal.
Ráhelyezzük a másik lapot, villával megszurkáljuk, és középmeleg sütőben szép világosra sütjük.
Még melegen porcukrot szitálunk rá, és szeleteljük
A pudingot a cukorral és a tejjel krémesre keverjük. A mascarponét hozzáadjuk. A habot felverjük és belekeverjük a habfixet, majd a pudingos krémhez kavarjuk. A málnát megmossuk és...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű
A banánokat botmixerrel pépesítjük, a többi hozzávalóval összekeverjük, a tojásokat egyenként keverjük hozzá. 180 fokos sütőben kb. 45 percig fedetlenül, 15 percig fóliával lefe...
Elkészítési idő: 1 óra 15 perc Nehézség: Könnyű