Tészta :
- 20 dkg liszt
- 8 dkg porcukor
- 10 dkg vaj
- 1 tojássárgája
- 1 mk sütőpor
- csipet só
- 1 vaníliarúd kikapart magjai vagy 1 cs vaníliás cukor
Diós hab :
- 5 tojás + 1 fehérje
- 20 dkg cukor
- 10 dkg étcsokoládé
- 18 dkg dió
- 1 ek étolaj
Továbbá :
- 3 - 4 ek baracklekvár
Teteje :
- 10 dkg étcsokoládé,
1 ek étolaj
A tésztához a hozzávalókat gyors mozdulatokkal összegyúrjuk, majd folpackba csomagoljuk és 30 percre hűtőbe tesszük. Ezután egy sütőpapírral bélelt kb 20 x 30 cm - es tepsibe simítjuk, villával megszurkáljuk és 180 °C - ra előmelegített sütőben 10- 12 perc alatt elősütjük.
A diós habhoz, a diót és a csokoládét ledaráljuk. A tojásokat habosra keverjük a cukorral, majd hozzá csurgatjuk az olajat és lazán összeforgatjuk a diós csokoládéval.
A tésztát megkenjük lekvárral, rásimítjuk a diós masszát és visszatesszük a sütőbe kb 25 - 30 percre.
A csokoládét és az olajat vízgőz felett összeolvasztjuk és kihűlt sütemény tetejére simítjuk.
A vajat és a lisztet hidegen elmorzsoltam, majd hozzáadtam a porcukrot, sót és a vanília kivonatot. Két rudat sodortam belőle és hűtőbe raktam (minimum 1 órára). A hűtőből kivéve...
Elkészítési idő: 30 min Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat 2,5 dl tejjel összedagasztani kisodorni, a tetejét tojássárgájával + tejjel megkenni, sajtot ráreszelni, vagy szezámmaggal megszórni, kiszaggatni. Ha megkelt 200...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Mindent jól össze kell kutyulni egy tálba és már lehet is kanalazni a muffin formába.
Elkészítési idő: 45 perc Nehézség: Könnyű