50 dkg cukor,12 kanál viz,25 dkg margarin,20 dkg darált keksz,30 dkg dió,1 vaníliás cukor,10 dkg étcsokoládé,1 tejcsokis tortabevonó.
.A cukrot felolvasztom a 12 kanál vízzel (összekeverem és fölteszem melegedni). Ha elolvadt a cukor, tovább melegítem és belekeverem a margarint. Ezután leveszem a tűzről, hozzákeverem a darált kekszet és a darált diót. Elfelezem, egyik felébe vaníliás cukrot, másik felébe az olvasztott csokit keverem (vízgőz felett olvasztom). Egy tepsibe szétterítem először a sötétet (kanál segítségével szétnyomkodom), majd rá a világos részt ugyanígy. A tetejére tejcsokiból készítek bevonót. Hűtőbe teszem. Ha kihűlt, kis téglalapokra szeletelem (amilyen nagyságú a bolti desszert). Aki nem akarja a tepsiben szeletelni, az tegyen a tepsi aljára alufóliát.
Az összetevőket összekeverem sütöm , utána mázba forgatom,utána a kókuszba .
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A palacsinta száraz hozzávalóit egy tálba tesszük, majd a tojást, a tejet, az olajat és a vizet is hozzáadjuk, csomómentesre kavarjuk. Kevés olajat öntünk egy serpenyőbe és a megsz...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
Olajozott,lisztezett gáztepsibe öntöm,de egy keveset hagyok a tálba,amibe kakaóport(cukrozatlan) teszek ezt összekeverem,és a már tepsiben lévő masszára kanál segítségével össze-vi...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű