50 dkg sima liszt
20 dkg vaj vagy margarin
5 dkg porcukor
2,5 dkg friss élesztő
2 dl langyos tej
1 tojás a kenéshez
A vajat a liszttel, cukorral, élesztővel szétmorzsoljuk, majd a 2 dl tejjel összegyúrjuk. Négy részre osztjuk majd letakarva 1/2 órát hűvös helyen pihentetjük.
Közben elkészítjük a tölteléket:
Diós:
25 dkg darált dió
25 dkg cukor
reszelt citromhéj
1 dl langyos tej
Keverjük össze. Olyan állagú legyen, hogy könnyen tudjuk kenni! Ha szeretjük, tegyünk bele mazsolát. Ezt előzőleg áztassuk be!
Mákos:
25 dkg darált mák
25 dkg cukor
kb. 1 dl tej
Keverjük össze. Olyan állagú legyen, hogy könnyen tudjuk kenni! Ha szeretjük, tegyünk bele mazsolát. Ezt előzőleg áztassuk be!.
Nyújtsuk ki a tésztát, kenjük meg a töltelékkel. Tekerjük fel, és a tetejét tojással kenjük be. Előmelegített sütőben 180 fokon, 45 percig sütjük. Így lesz 4 bejglink: 2 diós, és 2 mákos.
A tészta összetevőit turmixgépben eldolgozzuk, picit pihentetjük, majd tortaformába lapítjuk (26 cm-es), végül elősütjük 10 percig, majd erre jöhet a krém! A krém hozzávalóit sz...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A vizet a margarinnal felforralom és hozzákeverem a lisztet. Addig keverem, amíg összeáll (kb 2 perc), majd egyenként alaposan eldolgozva hozzáadom a tojásokat.. Elosztom a tésztát...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Azt hiszem ezt nem kell magyarázni :)
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű