Tésztához:
- 45 dkg liszt
- 20 dkg zsír
- 1 evőkanál cukor
- 1/2 dl tej
- 1/2 cs. sütőpor,
- 1/2 cs. élesztő,
- 1 egész tojás,
- 2 tojássárgája,
- tejföl 2-3 kanál
Töltelék:
- 30-40 dkg dió
- ízlés szerint cukor
- citromhéj
- baracklekvár
- A tésztához felfuttatjuk az élesztőt cukros tejben
- Mindent egy tálba teszünk és könnyen nyújtható tésztát készítünk.
- A diót, cukrot és a reszelt citromhéját összekeverjük szárazon.
A tésztát négy részre osztjuk. Kinyújtjuk a tepsi méretére az elsőt, megkenjük lekvárral, megszórjuk a dióval, jön a következő tészta majd dió, amíg el nem fogy mind a tészta. Ezután megszurkáljuk és kelesztjük fél órát, majd 180-200 fokon megsütjük. Ha kihűlt csoki mázzal be lehet vonni.
Ez az adag egy 38x23 cm tepsi méretre felel meg.
A vízből és a cukorból szirupot főzünk, majd langyosra hűtjük. A többi hozzávalót tálba mérjük, hozzáöntjük a szirupot és az egészet egynemű masszává gyúrjuk. Diónyi golyókat for...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A margarint és a kristálycukrot habosra keverjük. Hozzáadjuk a tojássárgájákat, a vaníliás cukrot, a tejfölt, a reszelt citromhéjat, a szódabikarbónát meg a lisztet és simára kever...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Hozzávalókat összeturmixoljuk. Gofrisütőt bekapcsoljuk, pici olajjal bekenjük. Egy adaghoz ( 2 db) kb.1 merőkanálnyi massza kell.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű