4bögre liszt (1kg)
1kis pohár tejfölnek megfelelő zabtej és a készítésekor fennmaradó zabpehyely keveréke
2evőkanál só
25dkg házi zsír
1kocka élesztő
3tojás
Pici só
A lisztet bele öntöm egy kelesztő tálba,mélyedést csinálok a közepébe,bele morzsolom az élesztőt meg a cukrot
A zabtejfölt fellangyosíz és az élesztőhöz adom. Kicsit hagyom az élesztőt futni.
Ezután a maradék hozzávalóval összegyúrom.
Egy éjjelt hidegen hagyom kelni.
Kinyújtom,szaggatom, tojást kenel a tetejére és sajttal megszórom.
Alul-felül sütési fnkción 16°C-on sütöm.
Az élesztőt cukros, langyos tejben felfuttatjuk. A lisztet a zsírral elmorzsoljuk, hozzáadjuk az élesztős tejet, a sót, a vaníliás cukrot és a maradék tejet. Jól összegyúrjuk, majd...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A vajas tésztát kinyújtjuk, lisztezett deszkán. A túrót összekeverjük a kockára vágott nektarinnal és a citromhéjjal. Hozzáadjuk a cukrot és vaníliás cukrot, majd alaposan összek...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tésztát alapopsan kikavarjuk, majd 5 percig állni hagyjuk.. A felforrósított serpenyőbe fújjuk az olajat és úgy tesszük bele a tésztát.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű