tök / vagy cukkini/
só
Zsenge tök vagy cukkini tetszőlegesen vastag karikára vágni. Besózni, sóval ne spóroljunk. Mikor levet engedett (kb fél óra) egyenként papírtörlőre rakni és leitatni róla a felesleget. Majd DUPLÁN bepanírozni tálcára rakni egymás mellé (ne egymásra) és tálcástól a fagyasztóba tenni. Másnap mikor fagyott bezacskózni és vissza a fagyiba.Télen csak fogom és egyből fagyosan a forró olajban kisütöm mint a halrudacskákat.
Alá kell rakni a tálcára fóliát mert ráfagyhat a tálcára és nem pattan le.
Változatossá lehet tenni só helyett fűszerkeverékkel ízesíteni. Sütőpapírra rakni a panírozott szeleteket, pici olajjal lelocsolni és sütőben megsütni.
A padlizsánt is el lehet így tenni.
A darált húsból golyókat gyúrunk. Ezeknek a közepébe nyomkodunk mozarella sajtot. Megforgatjuk a tojásban, lisztben, zsemlemorzsában a golyókat. Ezeket szépen kisütjük serpenyőbe...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A káposztát (kb 6 kiló) legyalulom egy nagyobb edénybe majd kb 2% asztali sóval behintem. Hagyom állni kb fél órát. A borsikafüvet egy 5 literes üvegbe teszem és egy kevés vízz...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű