-500g gullon
-2dl instant koffein mentes kave
-4 ek cm kakao
-vanilia
-200g olvasztott vaj
-4ek rum aroma( nekem picit sok)
-50g xilit plusz par csepp folyekony
-4ek kokusz reszelek
A kekszet, klopfolóval kisebb darabokra tőrjük. Vegyesen. Lehet benne por állag, kisebb nagyobb darabok, de nagykörömnél nagyobbak, ha lehetséges nem igazán. Öntsük hozzá a kávét, felolvasztott vajat, kakaót, cukrokat, rumot, kókuszt és egy kevés fahéjat. Igazából az ízesítés ízlés kérdése. Mint az aroma, mint az édességet tekintve. Keverjük át. Ne szégyenlősködjünk, pacsmagoljunk a kezünkkel.
Vágjunk egy nagyobb darab fóliát, majd tegyük rá a masszát. Formázzuk, vastagabb, szalámihoz hasonló alakra. Szorosan tekerjük át, majd egy napra hagyjuk a hűtőbe összeérni, dermedni.
sűrű palacsinta tésztát készítünk, 4-5 nagyobb krumplit meghámozva és uborka szeletelőn vékonyra leszeletelem, .zsírral vastagon ki kent tepsibe beleöntöm a palacsinta tészta felét...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A lisztet, porcukrot, vaníliás cukrot, sütőport összekeverjük, majd elmorzsoljuk benne a 25 dkg zsiradékot, hozzáadjuk a 2 egész tojást és összegyúrjuk. Vékonyra sodorjuk, (kb: 3 m...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
először a tojásokat összekeverjük a cukorral habosra - a sütőporral elkevert lisztet rászitáljuk - a kefir - az olaj - a vaníliás cukor - a reszelt citromhéjat
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű